Szkolenia dla nauczycieli

Kompetentni i wykwalifikowani nauczyciele są motorem napędowym dla całego społeczeństwa. To oni uczą i wychowują dzieci, przygotowując je do wejścia w dorosłe życie. Dlatego ich ciągły rozwój oraz szkolenie są bardzo ważne. Pozwalają im bardziej angażować się w pracę i nie popadać w rutynę.

Wpływ szkoleń nauczyciela na efekty kształcenia

Kompetencje nauczyciela to nie tylko wiedza przedmiotowa. Bardzo ważne są zdolności komunikacyjne, empatia i charyzma. To dzięki nim dzieci chętniej współpracują. Niezwykle przydatna jest wiedza pedagogiczna i psychologiczna, która pomaga dorosłemu zrozumieć zachowania młodzieży i nakłonić do nauki. Znajomość technik prezentacji czy stylów pracy pomaga w zrozumieniu, jakich bodźców potrzebują podopieczni, by efektywniej przyswajać i rozumieć przekazywane informacje.

Szkolący się nauczyciel jest bardziej zmotywowany i poznaje wciąż nowe techniki, które mogą pomóc mu w prowadzeniu angażujących lekcji. Jego uczniowie są wciąż stymulowani w różny sposób, czy to przez techniki pracy grupowej, czy samodzielne rozwiązywanie problemów. Stosowanie niekonwencjonalnych metod w pracy z młodzieżą podnosi efekty kształcenia, bo młodym osobom łatwiej jest się skoncentrować na czymś, co jest dla nich nowe.

Jakie kursy dla nauczycieli?

Nauczyciel może szkolić się w zakresie swojego przedmiotu, ale bardziej przydatne dla doświadczonych wykładowców będą szkolenia z zakresu samorozwoju. W szkole, w której programy nauczania są ściśle ustalone, łatwo popaść w rutynę. Dlatego szkolenie „coaching w pracy nauczyciela” jest świetnym pomysłem, żeby odnaleźć swój oryginalny sposób prowadzenia zajęć i inspirować uczniów do zdobywania wiedzy.

Po latach spędzonych przy tablicy nauczyciel może odczuwać znużenie czy rutynę w swojej pracy. Szkolenia z zakresu motywacji i zaangażowania pomogą zrozumieć, dlaczego takie stany występują i jak sobie z nimi radzić. Podczas szkolenia nauczyciel uczy się technik, które pomagają rozpoznać rutynę i odpowiednio na nią zareagować. Uczy się skąd czerpać inspiracje i jak zaplanować oraz wdrożyć na nowe metody przekazywania wiedzy.

Zrozumieć ucznia

W pracy nauczyciela najważniejsze jest wypracowanie porozumienia między nim a uczniem. Dorosły musi zrozumieć potrzeby i możliwości każdego z podopiecznych, a uczeń powinien zrozumieć, dlaczego nauczyciel ma w stosunku do niego oczekiwania, jakie one są i czy warto je spełniać. Wychowawca powinien komunikować się w sposób, który pomoże dziecku w zrozumieniu, dlaczego nauka danego przedmiotu jest ważna i ciekawa. Styl komunikacji powinien przyciągać uwagę, angażować i zaciekawiać, aby młody człowiek z zainteresowaniem podchodził do nauki przedmiotu.

Pełen pasji nauczyciel dbający o swój ciągły rozwój przyciąga uwagę dzieci i dzieli się z nimi swoją pasją do nauki, a nie tylko posiadanymi informacjami. To zakrzewianie w młodych potrzeby zdobywania wiedzy pozwala na osiąganie lepszych i długotrwałych efektów. Dlatego każdy nauczyciel co jakiś czas powinien uczestniczyć w szkoleniach i podnosić swoje kompetencje.

Każde szkolenie i jego program dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Poznaj naszych trenerów
Współpracujemy z trenerami z wieloletnim doświadczeniem - zarówno pod kątem liczby godzin na sali szkoleniowej jak również praktycznym doświadczeniem w swoich dziedzinach. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami.
Szkolenia dla firm Growth Advisors