Na czym polega szkolenie z zarządzania stresem?

Pracodawcy i pracownicy w dużych firmach często starają się znaleźć odpowiedź na pytanie - jak skutecznie zarządzać stresem? Odpowiedz na to pytanie nie jest oczywiste i wymaga odpowiedniego przeszkolenia, aby potrafić przekuć sytuacje stresowe w dodatkowy bodziec mobilizujący do działania. Sprawdź poniżej, na czym polega takie szkolenie!

Zarządzanie stresem – szkolenie warte uwagi!

Stres uznawany jest często za bardzo niekorzystny czynnik, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jednak to nie sam stres jest problemem, a reakcja na sytuację stresową. To jak zapobiegać stresowi, to wiedza, którą powinien posiąść każdy pracownik bez względu na zajmowane stanowisko w firmie. Na każdym szczeblu zawodowym, występują sytuacje stresowe, które blokują kreatywność, właściwy przepływ informacji oraz sprawiają obniżenie motywacji do dalszego działania. Stres wpływa również na obniżenie zaangażowania w pracę, co razem z powyższymi czynnikami przekłada się bezpośrednio negatywnie na wyniki biznesowe firmy.

Warto zwrócić szczególną uwagę na stres występujący podczas realizacji zadań przez zespół pracowników. Praca w dużym zespole jest narażona na niekorzystnie wpływający stres. Można mu zapobiec poprzez odpowiednią komunikację interpersonalną lub poprzez odpowiednie szkolenie. Dzięki temu sytuacje stresowe przekujemy w atut, korzystnie wpływający na większą mobilizację w realizacji wyznaczonych celów. Szkolenie z metod walki ze stresem ułatwi zarządzanie emocjami pracownikom, jak również kadrze zarządzającej.

Metody walki ze stresem

Na szkoleniach z zarządzania stresem przedstawione zostaną te metody, które pomogą na płaszczyźnie zawodowej, ale też te, które będzie można przenieść do życia osobistego. Doświadczony coach podczas szkolenia przekaże najważniejsze techniki walki ze stresem oraz zaprezentuje jak prawidłowo je stosować. Szkolenie z tych metod prowadzone przez profesjonalistów to gwarancja zdobycia rzetelnej wiedzy i umiejętności walki ze stresem, którą z pewnością można skutecznie wykorzystać podczas codziennych obowiązków oraz, jak wspomnieliśmy wcześniej, życia osobistego.

Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy

Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy poznacie na profesjonalnych szkoleniach. Jednak szkolenie to nie wszystko, istotne jest wdrażanie poznanych metod, tak by dobre wzorce radzenia sobie z sytuacjami stresowymi weszły w nawyk i stosowane były podczas każdej sytuacji życiowej i zawodowej. Z pewnością, umiejętne korzystanie z tych technik pozwoli na lepszą produktywność oraz prawidłową komunikację interpersonalną.

Każde szkolenie i jego program dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Poznaj naszych trenerów
Współpracujemy z trenerami z wieloletnim doświadczeniem - zarówno pod kątem liczby godzin na sali szkoleniowej jak również praktycznym doświadczeniem w swoich dziedzinach. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami.
Szkolenia dla firm Growth Advisors