Aż 47,7% pracujących Polaków zadeklarowało, że byłoby gotowych iść na L4 z powodu wypalenia zawodowego, gdyby miało taką możliwość.
Dziś już wiemy, że wypalenie zawodowe nie jest jednoznaczne z brakiem motywacji i zostało wpisane przez Światową Organizację Zdrowia do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób. Oznacza to, że jest traktowane jako choroba, na którą od początku 2022 roku można dostać zwolnienie lekarskie.
Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć.
Szczególnie, że wypalenie zawodowe może dotknąć każdego pracownika. Nie ma znaczenie szczebel zajmowany w hierarchii organizacji. W tym przypadku obowiązują demokratyczne reguły.
Czy firmy mogą zapobiegać wystąpieniu syndromu wypalenia zawodowego u swoich pracowników? W jaki sposób mogą wdrażać rozwiązania, które wpłyną na sytuację zawodową osób zatrudnionych? Od czego zacząć?
A co to właściwie oznacza ,,wypalić się zawodowo”? Kiedy zacząć coś z tym robić i jak zadbać o siebie, żeby się nie wypalić? Ten webinar wprowadzi Cię w temat wypalenia zawodowego, da podstawowe wskazówki do autodiagnozy i pokaże elementarne sposoby jak dbać o siebie na co dzień, żeby syndrom wypalenia Cię nie dotyczył.
Agenda:
Czas trwania: 60-90 minut
Korzyści
Liczą się małe kroki każdego dnia. Nikt nie spędza z Tobą więcej czasu niż Ty sam i dlatego to po Twojej stronie jest odpowiedzialność, żeby zbudować solidny fundament swojej psychicznej i fizycznej odporności. Podczas tego webinaru dowiesz się jak praktyki stosować, jak dopasować je do swoich potrzeb i wdrożyć je w swój codzienny harmonogram.
Agenda:
*możliwość organizacji specjalnych warsztatów i webinaru dla grup zwiększonego ryzyka wystąpienia choroby
Czas trwania: 60-90 minut
Korzyści
Ilu Polaków skarży się na stres, drażliwość, niechęć do pracy i ogólne związane z tym przygnębienie? Alarmujące są chociażby wyniki badania UCE Research i SYNO Poland dla platformy ePsycholodzy.pl., które wyraźnie obrazują poważne zagrożenie dla pracodawców i samej gospodarki, szczególnie w zestawieniu z odsetkiem osób deklarujących syndromy wypalenia zawodowego, które obecnie wykazuje aż 65,3 proc. pracujących Polaków. Ponadto w raporcie zaznaczono, że problem dotyczy głównie osób w wieku 23-35 lat. Ten webinar odpowie na pytanie jak w tej sytuacji mogą odnaleźć się liderzy, jak mogą zadbać o siebie i swój zespół.
Agenda:
Czas trwania: 60-90 minut
Korzyści