SzkolenieWarsztat Mocnych Stron wg podejścia Instytutu Gallupa

Czym są talenty Gallupa?

Usłyszałeś enigmatyczne hasło „talenty Gallupa” i zastanawiasz się, co oznacza? I słusznie! Są to talenty potrzebne do osiągnięcia doskonałości w różnych rolach zawodowych, nad którymi Instytut Gallupa prowadzi systematyczne badania już od 40 lat. Wynika z nich, że najsilniejsze, najbardziej dominujące u danej osoby talenty Gallupa mają największy wpływ na jej zachowanie i osiągnięcia.

Talenty Gallupa przejawiają się jako naturalne, powtarzające się wzorce odczuwania, myślenia i reagowania na zdarzenia. Są to jednak takie wzorce, które mogą zostać produktywnie wykorzystane – stąd określenie „talenty” Gallupa. Od mocnych stron różni je fakt, iż muszą dopiero zostać wypracowane, oszlifowane, wzmocnione. Nietrenowane talenty Gallupa mogą zostać niewykorzystane, zaprzepaszczone zupełnie jak potencjał.

Dlaczego warto poznać talenty Gallupa i przekuć je w mocne strony?

Kluczem do osiągania sukcesów, zwłaszcza w karierze zawodowej, jest wykorzystywanie swoich mocnych stron i potencjałów, nie zaś uciekanie od wad i martwienie się nimi. Ludzie, którzy koncentrują się na swoich mocnych stronach, są szczęśliwsi i częściej angażują się w swoją pracę. Mało tego! Nawet jeśli wykorzystuje się jedynie wybrane dominujące talenty Gallupa w codziennej pracy zawodowej, osiąga się ponadprzeciętne wyniki. To idealna baza do samorozwoju i stawiania śmiałych kroków na ścieżce kariery.

Wykorzystane talenty Gallupa pozwalają rozwinąć się dla satysfakcji własnej, awansować w pracy, zmienić stanowisko lub dział na preferowane, zmienić miejsce pracy. Odkryte i wypracowane talenty Gallupa przydają się także podczas zupełnej zmiany ścieżki kariery – odejścia z korporacji na rzecz prowadzenia swojej działalności bądź zmiany kwalifikacji i przejścia do innej branży. Rozpoznane talenty Gallupa niekiedy prowadzą do odnalezienia zawodowego powołania i wkroczenia na satysfakcjonującą ścieżkę kariery.

Profil Uczestnikaspecjaliści HR, liderzy, przedsiębiorcy

 • HRBP,
 • HR Generalist,
 • Trener, Szkoleniowiec,
 • Lider zespołu,
 • Przedsiębiorca,
 • Entuzjaści podejścia bazującego na mocnych stronach

Wiedza, UmiejętnościZakładane efekty szkolenia

 • Zapoznasz się ze swoim raportem 34 Talentów
 • Dowiesz się czym jest Talent a czym Mocna strona i jak przekuwać Talenty w Mocne strony
 • Odkryjesz, jakie są Twoje główne domeny talentowe i dowiesz się, jak korzystać z tej wiedzy
 • Rozpoznasz, czy Twoje talenty są dojrzałe niedojrzałe.
 • Dowiesz się jak budować Partnerstwa z innymi
 • Nauczysz się, jak samodzielnie  pracować z talentami
 • Nauczysz się korzystania ze swoich talentów do osiągania celów

Na czym polegają warsztaty Gallupa?

Prowadzone przez nas warsztaty Gallupa to spotkania, na których pracownicy i ich menedżerowie poznają swoje talenty. Dowiedzą się, które talenty należą do dominujących i jak wykorzystać je we współpracy z innymi – to właśnie na nie powinieneś położyć nacisk. Talenty Gallupa obejmują m.in. takie talenty jak aktywator, analityk, organizator, dowódca, wizjoner. Te talenty Gallupa, które tkwią w Tobie, poznasz dzięki testowi Clifton StrengthsFinder, potocznie zwanemu Testem Gallupa.

Po części teoretycznej przychodzi pora na praktyczne warsztaty. Tutaj wspólnie z uczestnikami pracujemy na konkretach, czyli w oparciu o wyniki testu. Uczymy rozwijać konkretne talenty Gallupa – w kontekście wykonywanej pracy czy też ogólnie. Dalszymi krokami są wypracowywanie partnerstwa z pracownikami o innych talentach, korzystanie z talentów Gallupa do osiągania celów, przekuwanie ich w trwałe mocne strony. Dzięki zdobytym podczas warsztatów Gallupa informacjom nauczysz się zarządzać talentami w życiu osobistym i zawodowym – na teraz i na przyszłość.