Prezenty świąteczne dla pracowników

Zbliżające się święta to okazja, aby docenić pracowników i wręczyć im drobne upominki. Kierownicy powinni zadbać o ciepłą atmosferę, ale też o drobny prezent dla każdego pracownika, zwłaszcza w warunkach przedłużającej się izolacji. To znak, że zaangażowanie ludzi jest zauważane i doceniane. Jak najlepiej zrobić to w czasach pandemii?

Prezenty pozwalające na rozwój

Najprostszym rozwiązaniem jest podarowanie pracownikowi czekolady, kawy, albo kosza prezentowego. To uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie. Jednak w środowisku biznesowym mile widziane są prezenty użyteczne, które nie tylko ucieszą pracownika, ale też przyniosą korzyści firmie. Dlatego doskonałym świątecznym prezentem mogą okazać się bony na szkolenia lub coaching.

Bon coachingowy pomoże pracownikowi odnaleźć się w karierze na różnych szczeblach organizacji, rozwinąć kompetencje miękkie lub przejść przez sytuacje kryzysowe. Szkolenie z work-life balance jest ostatnio popularnym wyborem ludzi biznesu, którzy nie chcą przynosić pracy do domu. Sesje mindfulness pozwalają natomiast wyciszyć się i bardziej świadomie reagować na codzienne sytuacje w dynamicznym środowisku korporacyjnym i życiu osobistym.

https://growthadvisors.pl/wp-content/uploads/2020/11/bon-2021.jpg

Szukasz pomysłu na prezent dla swoich pracowników? Wybierz jedną z przygotowanych przez nas opcji lub napisz do nas, a przygotujemy dedykowaną dla Ciebie ofertę.

Spersonalizowane upominki

Każdy posiada inne predyspozycje i mierzy się z odmiennymi wyzwaniami w zależności od stanowiska i osobowości. Jeżeli zatem widzisz, że jakiś pracownik nie radzi sobie najlepiej pod presją, podaruj mu sesję szkoleniową, na której pozna metody zarządzania stresem. Jeżeli ktoś jest zaangażowany i ma duże szanse na awans, może warto wykupić dla niego szkolenie ze wzmacniania roli lidera.

Czasem pracownik zgłasza chęć zdobycia nowych kompetencji. Sam sugeruje, że chciałby wziąć udział w szkoleniu z komunikacji albo uzyskać certyfikat z jakiejś dziedziny. Święta będą doskonałą okazją na wysłuchanie i spełnienie tego typu próśb. Takie wyczekiwane szkolenia najbardziej ucieszą każdego pracownika.

Prezent dla całego zespołu

Dobrym pomysłem jest też uzupełnianie kompetencji zespołu. Jeżeli jako kierownik obserwujesz regularnie pracę jego członków i dostrzegasz obszary, w których wszyscy mogliby radzić sobie lepiej lub usprawnić działania, sesje coachingowe w tych obszarach w perspektywie czasu ułatwią wszystkim pracę i przyniosą wiele korzyści. Możesz też zdecydować się na bardziej elastyczną opcję. Firma może zakupić karnety, w ramach których pracownik sam wybierze temat szkolenia, w jakim weźmie udział.

Wybór takiego prezentu warto poprzedzić poznaniem zespołu, pracowników i ich potrzeb. Szkolenie lub sesje coachingowe powinny być dla nich przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Zarówno wspólne szkolenia, jak i indywidualnie dobierane sesje mają odciążyć pracownika, pozwolić mu na szybszy rozwój, a nawet awans. Nie powinny być dodatkowym obciążeniem. Za odpowiednio dobrane bony szkoleniowe wszyscy będą wdzięczni.