Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka „Rework”, choć myślę że moja podświadomość w jakiś sposób ją do mnie przyciągnęła, gdyż plan stworzenia własnego biznesu krąży mi po głowie już od jakiegoś czasu. Zachęcam was do przeczytania mojej recenzji na blogu, a już tutaj wrzucam fragment aby zachęcić was do wymiany opinii.

Książka burzy stereotypowe podejście do budowania własnego biznesu, zachęca aby zapomnieć o metodzie budowania rozległych biznes planów, szczegółowo projektujących kolejne kroki naszego projektu. Najważniejsze: ZACZNIJ DZIAŁAĆ a to przede wszystkim dlatego, że moc każdego przedsięwzięcia tkwi w osobistej motywacji a ta najsilniejsza jest w momencie gdy pomysł „zapala się” w nas. Zresztą te perfekcyjne plany jak nasz biznes będzie wyglądał w kolejnych krokach będzie rewidować przyszłość i aktualna sytuacja, bo tu uwaga kolejna przesłanka dla rozwijających swój biznes: BĄDŹ ELASTYCZNY, dostosowuj się do zmieniających się warunków.

Jak to wygląda u was, jakie są wasze doświadczenia? Bliżej wam do tworzenia szczegółowych pieczołowitych biznes planów, czy zaczynacie działać i dostosowujecie kolejne kroki w trakcie działania, a może macie trzecią drogę?

Jakąkolwiek metodę obieracie jedno jest pewne: trzeba przestać gadać i zacząć działać parafrazując Walt”a Disney’a! Czego wam i sobie życzę!