Coaching-inspiracjeHawajska filozofia szczęścia

Tematem filozofii Huna zainteresowałam się już jakiś czas temu, ale dziś temat znów do mnie powrócił i postanowiłam się z wami nim podzielić.

Zapraszam was do zapoznania się z siedmioma podstawowymi założeniami Huna czyli starożytnej mądrości z Polinezji.

Filozofia ta nie namawia do porzucenia własnych przekonań czy sposobu życia ale może zainspirować was do własnych przemyśleń. W toku świątecznych przygotowań zatrzymajmy się na chwilę aby poprawić jakość naszego życia, dzięki nowej perspektywie.

Ike – Świat jest tym, czym myślisz, że jest. Ludzie są tacy jacy myślisz, że są, los jest taki, jaki myślisz, że jest – jesteś twórcą swojego świata. Twoje doświadczenia życiowe są odbiciem Twoich myśli. Gdy zmieniasz myśli zmieniasz swój świat.

Kala – Nie ma żadnych ograniczeń, ograniczenia są tylko w Twoim myśleniu. Wszystko we wszechświecie jest dostępne i możliwe. Masz wolność w tworzeniu takiego życia, jakiego chcesz.

Makia – Energia podąża za uwagą. To, na co kierujesz swoją uwagę manifestujesz w swoim życiu.

Manawa – Teraz jest moment mocy. Wszystko dzieje się teraz. Wspomnienia o przeszłości lub wizje przyszłości są tylko interpretacją tych zdarzeń w teraźniejszości. Tylko w chwili obecnej masz wpływ na swoje decyzje i wybory.

Aloha – Kochać to być szczęśliwym ( z sobą, kimś, czymś ). To stan istnienia w życiu, w którym umysł i serce są jednością. Bycie szczęśliwym w teraźniejszości z samym sobą i całym światem. Ma najpotężniejszą moc sprawczą we wszechświecie, ma naturę przyciągania.

Mana – Cała moc pochodzi z wnętrza. Wewnątrz są Twoje wszystkie możliwości, talenty i marzenia. Masz wszystko to, co jest potrzebne, abyś kreował życie jakiego pragniesz dla siebie. To moc Twojego ducha, autorytet wewnętrzny.

Pono – Skuteczność jest miarą prawdy. To jakie masz życie odzwierciedla Twoje przekonania. Jest koncepcją dobra, właściwości – wszystko to, co działa jest prawdziwe.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE COACHINGU >>